Najem firmowego samochodu – poznaj korzyści takiego rozwiązania

Marek Szydełko
28.05.2021

Jedną z najpopularniejszych metod finansowania zakupu firmowego auta jest leasing. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Alternatywą może być także oferta najmu długoterminowego. Na czym polega i jakie korzyści może przynieść przedsiębiorcom?

Jak działa najem firmowego auta?

Najem długoterminowy oraz leasing to dwa bardzo podobne rozwiązania. W obydwu przypadkach przedsiębiorca dzierżawi samochód od firmy leasingowej w zamian za dokonywanie miesięcznych opłat. Jednocześnie nie ponosi wysokich kosztów związanych z zakupem pojazdu – leasingodawcy nie wymagają od klientów wpłaty własnej.

Jaka jest więc różnica między najmem a leasingiem? W przypadku wynajęcia auta przedsiębiorca spłaca jedynie utratę wartości samochodu. To oznacza, że rata będzie niższa niż w ofercie leasingu, gdzie dochodzi do spłaty pełnej ceny auta. Wraz z zakończeniem umowy najmu pojazd wraca do leasingodawcy, a wynajmujący może zdecydować się na nowy samochód.  

Najem samochodu – poznaj korzyści

Podstawową zaletą najmu firmowego auta będzie cena takiego rozwiązania. Nawet decydując się na dzierżawę nowego samochodu z salonu, rata będzie niższa niż w przypadku tradycyjnego leasingu. Wpłata wstępna przy zawieraniu umowy może wynosić 0%, natomiast okres finansowania może trwać nawet do 60 miesięcy. 

Kolejną zaletą najmu jest brak konieczności wykupu po zakończeniu umowy. Poleasingowy samochód wraca do właściciela, przedsiębiorca natomiast nie musi załatwiać żadnych formalności związanych z jego sprzedażą. Opłaty kończą się wraz z zakończeniem umowy, dzięki temu od razu możesz podpisać kolejną umowę na wynajem nowego samochodu

W ramach najmu samochodu możesz skorzystać również z szeregu usług dodatkowych. W ofercie znajdziesz kompleksową ochronę ubezpieczeniową – OC, AC, likwidację szkód, assistance oraz dostęp do auta zastępczego. W przypadku usterki leasingodawca zorganizuje pomoc serwisu oraz rozliczy koszty związane z naprawą. Do tego przysługuje Ci sezonowa wymiana opon oraz dostęp do karty paliwowej.

Poznaj ofertę najmu w mAuto

Szeroką ofertą najmu pojazdów może pochwalić się portal mAuto – wirtualny salon samochodowy dla właścicieli firm. Znajdziesz tam zarówno nowe, jak i poleasingowe auta dostępne w formie leasingu lub dzierżawy. To Ty decydujesz, z którego rozwiązania skorzystasz. Cały proces odbywa się zdalnie – auta możesz dokładnie obejrzeć na stronie, a podczas zawierania umowy możesz skorzystać z pomocy konsultanta. Na koniec wybrany samochód trafi prosto pod wskazany adres – jeśli nie masz możliwości osobistego odbioru,  możesz skorzystać z darmowej dostawy na terenie całego kraju.     

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.