Modne, a także praktyczne. 5 najciekawszych SUV-ów obecnych na rynku

Piotr Kowalczyk
03.10.2015

Jeszcze kilkanaście lat temu podział był jasny – mieliśmy samochody do miasta, rodzinne, transportowe, sportowe i terenowe. W pewnym momencie producenci wpadli jednak na pomysł połączenia tych funkcji i zamknięcia ich w skorupie auta na podwyższonym podwoziu, nierzadko z napędem na cztery koła. Tak narodziła się klasa SUV. Złośliwi twierdzą, że to ani terenówki, ani osobówki – ot, takie nie wiadomo co. Miliony kierowców jednak nie mogą się dziwić – SUV-y okazały się autentycznym rynkowym hitem. Dziś przeglądamy ofertę rynku wtórnego i przygotowaliśmy dla Was zestawienie - naszym zdaniem - 5 najciekawszych SUV-ów. Zapraszamy.

Lexus RX

Jeden z najpopularniejszych modeli Lexusa w historii tej marki. Już pierwsza generacja, także z napędem hybrydowym, okazała się prawdziwym hitem i utorowała Lexusowi drogę do stania się marką nie tylko luksusową, ale też popularną.

Nowy RX został rozsądnie wyceniony i spokojnie może konkurować z modelami Mercedesa, Volvo czy Audi nie tylko technologią. Świetny typ dla kierowców z zasobnymi portfelami, którzy szukają prestiżu i niezawodności.

Nissan Qashqai

Kolejny hit, który pomógł Nissanowi w bardzo ciężkich dla tej marki czasach. Qashqai od razu znakomicie przyjął się na rynku, a jego najnowsza generacja jest najlepiej sprzedającym się modelem tego producenta.

Nissan Qashqai nie rozpieszcza jakością wykonania wnętrza, nie ma również żadnych rewolucyjnych rozwiązań technicznych. Jest zatem doskonałym potwierdzeniem opinii, że małe SUV-y kupuje się przede wszystkim w związku z ich efektownym wyglądem.

Mazda 5

To nie był przełomowy model japońskiego producenta, który na europejski rynek triumfalnie wrócił za sprawą nowej Mazdy 6. „Piątka” jednak także znakomicie się sprzedaje, kontynuując tradycję bardzo charakterystycznych linii nadwozia, świetnych silników benzynowych oraz bardzo przyjemnego wnętrza.

To nie jest samochód do zabawy w błocie, ale idealnie nadaje się na polskie drogi – momentami wciąż pełne wertepów. Gratis dostajemy chyba najładniejszą karoserię w tej klasie aut.

Volvo XC60

XC90 dla ubogich? Nic z tych rzeczy. Mniejszy SUV w gamie szwedzkiego producenta jest absolutnym hegemonem w swojej klasie, od kilku lat plasując się na szczycie listy najlepiej sprzedających się samochodów tego typu. Czy można się temu dziwić? Absolutnie nie.

Za całkiem rozsądną cenę dostajemy znakomicie wykonane wnętrze, klasyczną karoserię, doskonałe silniki (w tym legendarne T5 i D5), a także bardzo dobre właściwości jezdne.

Hyundai iX35

Kolejny dowód na to, że jeden model może dla marki zrobić więcej niż cała gama. iX35 to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych samochodów w historii koreańskiego producenta. Świetnie sprzedaje się w całej Europie, a także w Polsce. Jest również bardzo poszukiwany na rynku wtórnym.

Hyundai iX35 zaskakuje jakością wykonania wnętrza i efektownym wyglądem. Ma również zadziwiająco dobre właściwości jezdne, także w lekkim terenie. Z punktu widzenia polskiego kierowcy kluczowe znaczenie ma jednak bardzo konkurencyjna cena Koreańczyka na tle aut bardziej cenionych producentów.

SUV-y mają przed sobą całkiem sympatyczną przyszłość, bo póki co nie widać, aby rynek już się nimi nasycił. Co prawda mają silną konkurencję w postaci aut typu crossover, ale modele, które znalazły się w naszym zestawieniu, na razie świetnie sobie z tym naporem radzą.

 

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.