Folia PPF to bardzo skuteczny sposób na zabezpieczenie karoserii pojazdu przed uszkodzeniami, na przykład szkodami parkingowymi. Faktem jest natomiast, że położenie jej na całym samochodzie kosztuje nawet kilkanaście tysięcy złotych. Tańszą alternatywą jest zastosowanie folii na wybranych elementach nadwozia. Których? Podpowiadamy w naszym poradniku.
Maska to ta część karoserii, która najczęściej ulega drobnym uszkodzeniom np. od uderzenia kamyczków spod kół poprzedzających pojazdów. Jest to również na tyle duży element, że wszelkie defekty mocno rzucają się w oczy. Bez wątpienia warto ją zabezpieczyć folią PPF.
Mamy tutaj do czynienia z analogiczną sytuacją jak w przypadku maski. Zderzak przedni i reflektory ulegają uszkodzeniom od kamyczków, ale też w wyniku drobnych obcierek parkingowych. Koszt zabezpieczenia folią nie jest wysoki, dlatego warto poważnie rozważyć ten pomysł.
Wielu kierowców o nich zapomina, tymczasem lusterka często ulegają uszkodzeniom zarówno w wyniku jazdy po autostradach i drogach ekspresowych (kamyczki), jak i drobnych otarć na parkingu. Ponadto folia ułatwia pozbywanie się owadów z lusterek.
Kolejne części nadwozia, które ulegają uszkodzeniom od kamyczków. Jeśli często podróżujesz samochodem drogami szybkiego ruchu, to nie oszczędzaj na zabezpieczeniu słupków folią PPF.
Progi ulegają uszkodzeniom od najechania na krawężniki, studzienki czy poprzez obicie drzwiami parkujących obok pojazdów. Warto zatem zabezpieczyć je folią, co choć częściowo pozwoli zachować estetyczny wygląd samochodu w długim okresie.