Koniec motoryzacyjnej epoki. Ford wygasza produkcję Focusa

Marek Szydełko
19.04.2023

Ponad 20 lat, cztery generacje i wystarczy. Ford podjął zaskakującą decyzję o zakończeniu produkcji modelu Focus – jednego z najlepiej sprzedających się samochodów kompaktowych w historii, nota bene bardzo udanego.

Nie będzie następnej generacji Focusa

Produkcja Forda Focusa zakończy się na aktualnej, czwartej generacji modelu. Ford poinformował, że ostatni egzemplarz tego kultowego już samochodu zjedzie z taśmy produkcyjnej zakładu w niemieckim Saarlouis w 2025 roku.

Tym samym kończy się ponad 20-letnia historia Focusa, który pod wieloma względami był samochodem przełomowym – chwalonym przede wszystkim za fantastyczny design oraz rewelacyjne właściwości jezdne.

Wraz z zakończeniem produkcji Focusa Ford zamierza zamknąć fabrykę w Saarlouis. Pracę może stracić blisko 5 tys. osób. Być może inny koncern zdecyduje się przejąć zakład. Ford zapowiada, że nie przeniesienie do Saarlouis produkcji żadnego ze swoich wciąż produkowanych modeli.

Dodajmy, że to już kolejna w ostatnich latach legenda amerykańskiej marki, która przechodzi do historii. Od połowy 2022 roku w Europie nie jest już produkowany (i tym samym dostępny) model Mondeo.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.