Koniec kolejnej motoryzacyjnej legendy

Andrzej Winnicki
10.08.2023

Po ponad 50 latach oficjalnie pożegnamy Chevroleta Camaro, czyli jeden z najbardziej ikonicznych modeli w historii amerykańskiej i światowej motoryzacji. Chevrolet poinformował, że aktualna, szósta generacja, nie będzie mieć następcy.

Camaro pożegna się z rynkiem z przytupem

Ostatnie egzemplarze Chevroleta Camaro zjadą z taśmy produkcyjnej w 2024 roku. Chevrolet przyjmuje zamówienia na samochody, które są dostępne wyłącznie na rynkach Ameryki Północnej, natomiast do Europy trafiają za sprawą indywidualnego importu.

Najbardziej ekscytująca będzie wersja ZL1, którą Chevrolet chce godnie pożegnać model Camaro, zapowiadając wyprodukowanie zaledwie 350 sztuk. Pod maską znajdzie się klasyczne V8 o pojemności 6,2 litra i mocy 650 KM. Auto będzie dostępne w kolorze Panther Black Matte, czyli pierwszym matowym kolorze oferowanym w modelu Camaro.

Ciekawostką jest fakt, że każdy nabywca limitowanej wersji ostatniego w historii Camaro otrzyma zegarek Canfield Sport firmy Shinola, którego numer seryjny będzie identyczny z numerem zakupionego auta.

Cena Chevroleta Camaro ZL1 została ustalona na około 89 tys. dolarów amerykańskich.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie