Kierowcy mogą już korzystać z ostatniego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy

Andrzej Winnicki
22.12.2021

Południowa Obwodnica Warszawy jest jednym z najważniejszych odcinków drogowych w Europie, przynajmniej na szlaku z Zachodu na Wschód. 20 grudnia oficjalnie oddano do użytku jej ostatni fragment, czyli tunel pod Ursynowem. Tym samym cały fragment drogi ekspresowej S2 pomiędzy węzłami Puławska i Warszawa Wilanów jest już przejezdny.

Kluczowa inwestycja

Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy szła drogowcom, jak krew z nosa. Przypomnijmy, że pierwszy odcinek został udostępniony już w 2013 roku. Później wystąpiły najróżniejsze możliwe problemy, aż w końcu udało się oddać do użytku całą, mierzącą 33 kilometry trasę. Ostatnim jej fragmentem jest wspomniany tunel pod Ursynowem o długości 2335 metrów, a więc na ten moment najdłuższy w Polsce.

Dzięki POW kierowcy jadący w kierunku wschodniej granicy naszego kraju nie muszą już przejeżdżać przez centrum Warszawy, co jest ogromną ulgą dla stolicy i jej mieszkańców. Tym samym trasa spięła dwa kluczowe fragmenty dróg, czyli drogi ekspresowej S2 oraz autostrady A2, stając się częścią europejskiej trasy E30.

Policja przypomina, że w tunelu pod Ursynowem obowiązuje odcinkowy pomiar prędkości – można go przejechać ze średnią prędkością do 80 km/h.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.