Kiedy warto serwisować auto w ASO?

Piotr Kowalczyk
25.01.2021

ASO, czyli zautoryzowane stacje obsługi, kojarzą się nam z jednym: z bardzo wysokimi cenami usług. Faktem jest natomiast, że z serwisu w ASO powinni korzystać nie tylko właściciele aut na gwarancji. Nawet jeśli jeździsz leciwym samochodem, to bywają sytuacje, w których warto udać się do ASO i serwisować w nim swój pojazd. O jakich sytuacjach mowa? Sprawdź w naszym poradniku.

Gdy masz wyjątkowo dobrze zachowany egzemplarz

Wciąż zdarzają się nawet kilkunasto- czy kilkudziesięcioletnie samochody, które są w świetnym, oryginalnym stanie. Aż żal byłoby oddać takie auto garażowemu mechanikowi, który nie ma dostępu do fabrycznych części i procedur serwisowych producenta. W takiej sytuacji dobrym pomysłem będzie dalsze serwisowanie samochodu w ASO, bo to też będzie mieć pozytywny wpływ na jego historię, a w długofalowym ujęciu – na cenę.

Gdy chcesz podnieść wartość pojazdu

Nawiązaliśmy do tego już w poprzednim akapicie, a teraz czas rozwinąć tę myśl. Samochody serwisowane w ASO, mające skrupulatnie prowadzoną książkę serwisową z wpisami i pieczątkami z autoryzowanej stacji obsługi, zawsze są lepiej postrzegane przez potencjalnych nabywców. Takie auto łatwiej sprzedać i uzyskać za nie wysoką cenę. To duży atut na patologicznym polskim rynku wtórnym.

Rada

A jeśli masz rzadki egzemplarz, który traktujesz w formie lokaty kapitału, to serwis w ASO jest wręcz obowiązkowy.

Gdy nastąpiła poważna usterka

Nie jest oczywiście regułą, że ASO szybko poradzi sobie z usunięciem każdej awarii. Trzeba natomiast pamiętać, że autoryzowana stacja obsługi ma dostęp do wszystkich procedur serwisowych producenta, zaawansowanych przyrządów diagnostycznych oraz fabrycznego oprogramowania komputerowego. Dzięki temu mechanicy ASO mogą szybciej i precyzyjniej ustalić przyczynę awarii oraz ją usunąć – bez zgadywania i niepotrzebnego wymieniania części.

Gdy zależy Ci na szybkim wykonaniu usługi

Z tym tempem w ASO różnie bywa, choć trzeba oddać, że autoryzowane stacje obsługi rzadko pozwalają sobie na opóźnienia. Gdy zadzwonisz do serwisu i zarezerwujesz termin wizyty, to z dużym prawdopodobieństwem usługa zostanie zrealizowana tego samego dnia, a Ty będziesz mógł spędzić czas w wygodnej poczekalni, np. pracując na laptopie. Jest to niezaprzeczalny atut ASO.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.