Jest umowa na ostatni fragment autostrady A2

Jerzy Biernacki
25.09.2021

Kierowcy od lat czekają na dokończenie budowy kluczowej autostrady A2 z granicy z Niemcami do granicy z Białorusią. I wiadomo już, że w końcu się doczekają. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu umowy z projektantem ostatniego odcinka autostrady. Niestety, oddanie go do użytku to kwestia jeszcze co najmniej 5-6 lat.

Będzie nowy fragment autostrady o długości 32 kilometrów

GDDKiA zawarła umowę na zaprojektowanie odcinka autostrady A2 od Białej Podlaskiej do Terespola, czyli przejścia granicznego z Białorusią. Fragment ten ma 32 kilometry, a zakończenie prac projektowych i zebranie całej dokumentacji potrzebnej do rozpoczęcia budowy przewidziano na II kwartał 2024 roku. Nowy odcinek autostrady będzie mieć po dwa pasy w obu kierunkach. Projektant ma również przewidzieć rezerwę na przyszłe dobudowanie trzeciego pasa.

Dodajmy, że obecnie budowanych jest siedem odcinków autostrady A2 o łącznej długości ponad 100 kilometrów. GDDKiA wybrała również wykonawców dwóch odcinków A2 między węzłami Kałuszyn i Groszki oraz Gręzów i Siedlce Zachód, a także zawarła umowę na fragment między węzłami Groszki i Gręzów.

Z kolei w kwietniu 2021 roku wybrano wykonawców czterech odcinków na trasie między Siedlcami a Białą Podlaską o łącznej długości ponad 63 kilometrów. W ciągu kilku lat cała autostrada A2 powinna więc być gotowa.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.