Jak szybko sprzedać używane opony?

Mariusz Siwko
13.02.2023

Używane opony wciąż mogą być sporo warte. Wiele osób bezrefleksyjnie wyrzuca ogumienie, z którego nie chce już korzystać, nie biorąc pod uwagę, że mogą być chętni na takie gumy. W Polsce mnóstwo kierowców wybiera używane opony, co jest oczywiście podyktowane oszczędnościami. Masz takie gumy w garażu i chcesz na nich zarobić? Sprawdź, jak szybko sprzedać używane opony, na przykład na OLX.

Daj odpowiednią cenę

Musisz mieć świadomość, że Twoja oferta zainteresuje wyłącznie osoby gorzej sytuowane, których po prostu nie stać na zakup nowych opon. Dlatego zejdź na ziemię ze swoimi oczekiwaniami finansowymi.

Na początek warto sprawdzić, ile kosztuje fabrycznie nowa opona w tym rozmiarze i tego producenta. 200 zł? W takim razie za używane ogumienie w średnim stanie nie możesz zażądać więcej niż 80-90 zł. W przypadku opon w bardzo dobrej kondycji, z niewielkim przebiegiem, standardowe dyskonto od ceny sklepowej wynosi 50%.

Umyj opony i zrób porządne zdjęcia

Kupujemy oczami i to samo tyczy się używanych opon. Jeśli wrzucisz do ogłoszenia zdjęcia brudnego, ubłoconego ogumienia, to nikt się taką ofertą nie zainteresuje. Wcześniej dokładnie umyj opony, wypastuj je czernidłem i dopiero wtedy zrób estetyczne zdjęcia na neutralnym tle.

Podaj DOT opon

To pytanie na pewno będzie się regularnie pojawiać w wiadomościach prywatnych i podczas rozmów telefonicznych z zainteresowanymi osobami, dlatego lepiej od razu podaj DOT opon w treści ogłoszenia – zwłaszcza, jeśli opony są dość świeże, co będzie stanowić atut Twojej oferty.

Zmierz grubość bieżnika

Wabikiem na kupujących może być informacja, że opony mają jeszcze sporo bieżnika. Oczywiście znawcy tematu wiedzą, że to jeszcze o niczym nie świadczy, natomiast w zbiorowej świadomości stan opon ocenia się właśnie przez pryzmat tego, ile milimetrów ma bieżnik.

Dlatego w ogłoszeniu podaj tę informację, a najlepiej opublikuj przyciągające wzrok zdjęcie z pomiaru grubości bieżnika.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.