Jak szybko sprzedać samochód po wypadku?

Krzysztof Jagielski
29.08.2022

Samochody powypadkowe to zmora polskiego rynku pojazdów używanych. Podkreślmy natomiast, że mówimy tutaj o autach niefachowo naprawionych, ze sfałszowaną historią. Samochód po ciężkim wypadku jak najbardziej może znaleźć nowego właściciela, którym najczęściej będzie albo handlarz, albo właściciel firmy zajmującej się sprzedażą używanych części. Jeśli więc masz rozbitka i chcesz się go szybko pozbyć, to nie powinno być z tym problemu, o ile wykorzystasz nasze wskazówki.

Skontaktuj się z firmami holowniczymi

Właściciele firm zajmujących się odholowywaniem pojazdów z pewnością będą zainteresowani odkupieniem Twojego samochodu – zwłaszcza, jeśli jest to popularny model i do tej pory był w naprawdę niezłym stanie. To prawdopodobnie najszybszy sposób na pozbycie się wraku.

Zaproponuj odkup ubezpieczycielowi

Jeśli jesteś w trakcie załatwiania spraw z ubezpieczycielem, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaproponować mu odkupienie od Ciebie wraku. Firmy ubezpieczeniowe wystawiają później takie auta na aukcjach i mogą na tym naprawdę nieźle zarobić.

Wystaw ogłoszenie z bardzo atrakcyjną ceną

Atrakcyjna cena to najlepszy wabik na klientów. Jeśli sensownie wycenisz swój powypadkowy samochód, to prawdopodobnie jeszcze tego samego dnia rozdzwonią się telefony. Pamiętaj, że po stronie nabywcy musi być odebranie auta i jego przetransportowanie – to dość kosztowna operacja.

Jeśli nie chcesz, aby Twój samochód trafił w ręce handlarza, to możesz się pokusić o skierowanie ogłoszenia do nabywców prywatnych, którzy nie boją się zakupu rozbitka. Szanse powodzenia są jednak ściśle uzależnione od modelu, dotychczasowego stanu pojazdu oraz jego historii.

Zaproponuj swój samochód na forum miłośników tej marki

Twój wrak może być łakomym kąskiem dla osób, które uwielbiają ten model samochodu i szukają taniego źródła części, elementów karoseryjnych, wyposażenia wnętrza etc. Jest spora szansa, że publikując ogłoszenie na forum miłośników danej marki dość szybko znajdziesz nabywcę.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.