Jak łatwo, tanio i szybko spersonalizować swój samochód?

Piotr Kowalczyk
04.11.2022

Personalizacja samochodu to świetny sposób na to, aby wyróżnić swój wóz w tłumie innych pojazdów. Na taki krok często decydują się właściciele aut popularnych marek, którzy nie lubią być całkowicie anonimowi. Jeśli kompleksowy tuning nie wchodzi w grę, ponieważ budżet na to nie pozwala, to warto rozważyć personalizację przeprowadzoną własnymi siłami. Oto kilka prostych i niedrogich sposobów.

Kreatywne naklejki

Zacznijmy od bardzo taniego sposobu, który można polecić każdemu, kto nie widzi przeszkód w ozdobieniu swojego samochodu właśnie różnego rodzaju naklejkami. Ciekawy efekt może przynieść już jedna, dobrze widoczna naklejka na klapie bagażnika czy tylnej szybie. Poszukaj naklejek z kreatywnymi hasłami, atrakcyjnymi grafikami, być może nawiązującymi do Twojej życiowej pasji.

Oryginalne kołpaki

Jeśli nie masz felg aluminiowych, tylko standardowe stalowe, to możesz rozważyć zainwestowanie w fajne kołpaki, które na pewno dodadzą Twojemu autu atrakcyjnego wyglądu. Wydatek nie jest duży (około 100 złotych za komplet), a efekt końcowy może być naprawdę bardzo dobry.

Reklama własnej firmy

Masz własną działalność i stopniowo inwestujesz w zbudowanie rozpoznawalnej marki biznesowej? Wykorzystaj samochód jako mobilny nośnik reklamy! Możesz np. ozdobić drzwi, klapę czy zderzak naklejką z reklamą firmy. Ciekawym pomysłem będzie też zainwestowanie w personalizowane ramki pod tablice rejestracyjne.

Gadżety do wnętrza pojazdu

Personalizacja może objąć również wnętrze samochodu. Tutaj masz szerokie pole do popisu, ponieważ możesz postawić np. na pokrowce, nakładkę na kierownicę, tuningową gałkę zmiany biegów, dodatkowe oświetlenie wnętrza etc.

Usunięcie emblematów

To popularny zabieg tuningowy, który można przeprowadzić na własną rękę. Pamiętaj jednak, że po usuniętych emblematach mogą zostać ślady zaschniętego kleju lub nawet dziury w karoserii, dlatego trzeba tę decyzję dokładnie przemyśleć.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.