Jak kupić używane auto i nie ryzykować?

Antoni Kwapisz
24.05.2019

Zakupienie używanego auta może być sporym problemem, gdy zależy nam na tym, aby posłużyło nam bez problemów przez kolejne lata. Zatem, jak kupić samochód z drugiej ręki i nie ryzykować?

Na rynku znajdują się setki tysięcy samochodów gotowych na sprzedaż. Dzisiaj to nie tylko pojazdy pochodzące z polskiej dystrybucji, ale również sprowadzane do naszego kraju z zagranicy.

Zatem może wydawać się, że tak duży wybór będzie sporym ułatwieniem dla każdego, kto chciałby kupić auto z drugiej ręki. Rzeczywistość jednak jest inna – znalezienie prawdziwej perełki wśród tylu ofert może przypominać poszukiwanie igły w stogu siana.

Gdy zależy nam na bezpiecznej transakcji, zamiast przeglądania ofert na portalach ogłoszeniowych, sprawdzania giełd i komisów, warto zajrzeć do salonu dealera ulubionej marki. Także tam kupimy samochody używane!

Auto od dealera – nie tylko nowe, ale również używane

W salonach dealerskich możemy kupić dzisiaj nie tylko pojazdy nowe, ale także te z drugiej ręki. Pojazdy używane ma obecnie wiele dealerów marek, w tym między innymi dealer Honda, Forda, Seata, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Samochody używane w salonach pochodzą głównie od klientów pozostawiających je w rozliczeniu i odsprzedających je przy zakupie innych pojazdów. Także mogą być to pojazdy poleasingowe od firm.

Wiek używanych samochodów w salonach dealerskich to najczęściej do 5-7 lat, dlatego wtedy, gdy chcemy kupić nowszy model, warto sprawdzić oferty u dealerów już teraz.

Dlaczego warto kupować auta używane w salonach dealerskich?

Zakupienie używanego auta w salonie dealerskim ma wiele zalet. Przede wszystkim nie musimy wtedy obawiać się, że auto będzie miało niejasną przeszłość i będzie posiadało poważne ukryte wady. Pojazdy są dokładnie sprawdzane w serwisie. Sami możemy także sprawdzić ich historię, w tym między innymi historię serwisową i przebieg.

W razie jakichkolwiek usterek możemy liczyć także na pomoc dealera, który najczęściej na używane auto może udzielić nam półrocznej albo rocznej gwarancji.

Zatem używane auto od dealera może być strzałem w dziesiątkę. Z ofertami można zapoznać się już teraz on-line!

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.