Honda - Japońska niezawodność

Remigisz Szulc
21.04.2021

Marka Honda to jeden z największych gigantów na rynku motoryzacji. Auta japońskiego producenta wyróżniły się niezwykłą bezawaryjnością, solidnością wykonania oraz innowacyjnym rozwiązaniom. Sukces tej marki został wybudowany na niezwykłej ambicji ich działaczy. Dzięki wszelkim staraniom Honda sprzedaje swoje nowe samochody aż w 150 krajach na całym świecie. Jak podaje oficjalna strona Hondy wiele modeli takich jak Civic, Accord, CR-V oraz HR-V podbiły znaczną część rynku dzięki swojej niezawodności, oraz jakości wykonania. Na wszystkich kontynentach stworzono wyspecjalizowane placówki badawczo-rozwojowe, w których pracownicy przeprowadzają niezbędne badanie oraz prace przyszłościowe, aby kolejne innowacyjne projekty wystrzegały się jakichkolwiek wad. Dołożono również wszelkich starań, aby autoryzowane serwisy obsługi klienta zawsze dostarczały pomocy na jak najwyższym poziomie.

Technologia i bezawaryjność

Honda osiągnęła swój niepodważalny sukces głównie dzięki wysokiej niezawodności swoich pojazdów. Jednostki napędowe produkowane przez tego giganta zawsze cieszyły się dobrą opinią wśród użytkowników. Niezadowoleni klienci są tak nieliczną grupą, że ciężko znaleźć w internecie krytyczne opinie na temat silników Hondy. Jednostki napędowe charakteryzowały się bezawaryjnością dzięki przemyślanym, sprawdzonym rozwiązaniom. Przy wprowadzaniu kolejnych nowości do produkcji świeżych jednostek, firma zawsze przykładała wszelkich starań, aby nie doszło do wypuszczenia z linii produkcyjnej produktu zawierającego wady konstrukcyjne. Do opinii o solidności jednostek

Hondy przyczyniło się zastosowanie łańcucha rozrządu, co w porównaniu do innych producentów stosujących paski było rozwiązaniem znacznie trwalszym. Kolejnym czynnikiem, który wypracował dla Hondy miano firmy godnej polecenia był autorski system zmiennych faz rozrządu V-TEC. Było to rozwiązanie, które przy jeździe miejskiej na niskich obrotach i z małym obciążeniem obniżało zużycie paliwa, a po przekroczeniu pewnej bariery obrotów przestawiało nastawy rozrządu, co skutkowało znacznym podwyższeniem mocy silnika. Silnikom z systemem V-TEC przypisuje się cechę idealnego połączenia między niskim spalaniem a wysoką dynamiką. 

Serwis oraz rynek części zamiennych od samochodów marki Honda

Serwis samochodów marki Honda w Polsce jak i na świecie nie sprawia żadnych problemów. Dzięki popularności koncernu na poziomie globalnym oraz przemyślanej prostocie rozwiązań technologicznych praktycznie wszystkie warsztaty podołają serwisowaniu takich pojazdów. Rynek części zamiennych również jest bardzo bogaty.

Poza autoryzowanymi stacjami obsługi samochodów tej marki oryginalne części zamienne Honda OEM znajdziemy między innymi w sklepie https://jdmshop.eu/ . O ile za oryginalne części przyjdzie często zapłacić dość duże sumy pieniężne, tak na rynku części znajdziemy wiele tańszych zamienników. Warto jednak pamiętać, aby nie oszczędzać na aucie, przeprowadzając naprawy na najtańszych, niesprawdzonych częściach. W razie potrzeby należy postawić na oryginalną część, a w większości przypadków wybrać solidne zamienniki, które pozwolą nam nieco oszczędzić, zachowując jednocześnie wysoką jakość. 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.