Gdzie kupować części samochodowe na ostatni moment? 3 praktyczne porady

Andrzej Winnicki
24.05.2019

Usterka w niespodziewanym momencie? A może podczas samodzielnej naprawy auta okazało się, że zepsuty jest jeszcze jeden komponent lub sklep sprzedał nam nie tę część, która powinien? To właśnie wtedy musimy kupić nowe części jak najszybciej. Jak to zrobić?

Z kupnem części samochodowych możemy mieć spory problem, gdy musimy mieć je od zaraz. Takie sytuacje, wbrew pozorom, zdarzają się bardzo często. Jeżeli nie kupimy potrzebnych części Ford Transit lub do innego samochodu, nie będziemy mogli po prostu z niego skorzystać, a tym samym możemy zostać bez dojazdu do pracy czy do klientów, gdy prowadzimy własny biznes.

Aby nie narazić się na takie niebezpieczeństwo, warto poznać te 3 praktyczne porady, z którymi zakup części na ostatni moment nie będzie problemem!

 Sprawdź oferty on-line w swojej okolicy

W każdym większym mieście możemy znaleźć sklepy stacjonarne prowadzące sprzedaż części samochodowych do pojazdów różnych marek i modeli.

Gdy znajdziemy interesujący nas sklep, który nadal jest otwarty, warto do niego zadzwonić, aby sprawdzić, czy ma na stanie interesujące nas komponenty. Możemy także od razu pojechać na miejsce, ale ryzykujemy, że części mogą nie być dostępne.

 Zajrzyj do ASO swojej marki

Autoryzowane Stacje Obsługi, czyli w skrócie ASO specjalizują się w prowadzeniu napraw samochodów różnych marek, w tym także zajmują się one sprzedażą części zamiennych. Wiele z nich mają także na stanie.

Gdy zatem potrzebujemy konkretnego komponentu, wtedy możemy także skontaktować się z ASO. Dodatkowym plusem jest fakt, że ASO często pracują do dość późnych godzin, więc możemy zakupić część nawet wtedy, gdy inne sklepy nie są już otwarte.

 Przejrzyj ogłoszenia i aukcje w okolicy

Jeżeli chcemy kupić konkretną część od ręki i nie znajdujemy jej ani w sklepach motoryzacyjnych, ani też w ASO, możemy także zobaczyć, czy nie jest ona dostępna od prywatnych sprzedających w okolicy.

W sprawdzeniu ofert pomoże nam wtedy internet – w sieci możemy błyskawicznie przejrzeć ogłoszenia oraz aukcje na licznych portalach, a potem od razu skontaktować się ze sprzedającym, aby umówić się na zakup konkretnej części i jej odbiór osobisty.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.