Ford Mustang – niekwestionowany król

Krzysztof Jagielski
26.06.2019

Ford Mustang obchodzi w tym roku 55. urodziny. W kwietniu 1964 roku w Nowym Jorku zaprezentowany został pierwszy egzemplarz. Auto okazało się strzałem w dziesiątkę – jak informuje IHS Automotive, obecnie jest to najlepiej sprzedające się sportowe coupe na świecie.

Ford Mustang to samochód kultowy. Bohater wielu filmów, teledysków i gier komputerowych. Niezmiennie od lat cieszy się bardzo dużą popularnością. Sprzedaż Mustanga prowadzona jest aktualnie w ponad 140. krajach – niejeden dealer Forda zaciera ręce z radości, ponieważ chętnych na egzemplarze przeznaczone na poszczególne rynki nie brakuje. Wystarczy nadmienić, iż w 2018 r. do klientów na całym świecie trafiło aż 113 066 Mustangów.

Europa też kocha Mustanga

Ikona amerykańskiej motoryzacji nie może narzekać na brak wielbicieli w Europie, pomimo iż na rynkach europejskich pojawiła się oficjalnie zaledwie 4 lata temu. Zdecydowanie najwięcej Mustangów kupują Belgowie, a także Niemcy, Brytyjczycy i Francuzi. W pierwszym kwartale bieżącego roku na starym kontynencie sprzedano 2 300 Mustangów – jest to o przeszło 27 proc. więcej aniżeli w analogicznym okresie 2018 r. Prognozy na ten rok napawają zatem optymizmem. Warto przy okazji przypomnieć, iż ukłonem Forda w stronę rynków europejskich było m.in. wprowadzenie na nie Mustanga Black Shadow Edition z silnikiem 5.0 V8/412 KM.

Mustang w Polsce

U autoryzowanego dealera Forda w Warszawie – potencjalni nabywcy często pytają o Mustangi, które spośród aut z luksusowej półki mają największe branie. Tylko w 2016 r. w naszym kraju zarejestrowanych zostało 506 Mustangów – tak wynika z danych CEPiK. Dla niejednego polskiego dealera Forda – Warszawa i okolice to największy rynek sprzedażowy – zapowiadają się więc dobre lata, jeśli chodzi o sprzedaż luksusowych Mustangów. Omawiany model Forda wzbudza w Polsce większe zainteresowanie niż np. Mazda MX-5, Toyota GT86 czy Volkswagen Scirocco. Trendy w Polsce są zgodne z trendami europejskimi – u nas też rośnie sprzedaż Mustangów.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.