Dobra informacja dla kierowców. Na fragmencie A1 udostępniono trzeci pas ruchu

Marek Szydełko
18.11.2021

Choć autostrada A1 nie jest aż tak zapchana, jak niesławna A2 na odcinku między Warszawą a Łodzią, to drogowcy pomyśleli o komforcie i bezpieczeństwie również kierowców poruszających się trasą z południa na północ Polski. Na ważnym fragmencie oddano do użytku trzeci pas ruchu. Wkrótce kierowcy pojadą kolejnym.

Gdzie jest szerzej?

Trzeci pas ruchu został udostępniony na zachodniej jezdni autostrady A1 między węzłem Radomsko a granicą województw śląskiego i łódzkiego. Rozbudowany odcinek ma długość 13 kilometrów. Póki co obowiązuje tam ograniczenie prędkości. Jadąc w kierunku południowym możemy się rozpędzić do  kilometrów na godzinę, natomiast w kierunku północnym tylko do 70 kilometrów na godzinę – wynika to z faktu, że na tym drugim odcinku wciąż mamy do dyspozycji tylko dwa pasy i trwają prace remontowe.

To nie koniec dobrych informacji. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada, że jeszcze w listopadzie poszerzony o dodatkowy pas zostanie odcinek A1 o długości 12 kilometrów między Tuszynem a węzłem Piotrków Trybunalski Zachód.

Remont autostrady A1 oraz drogi krajowej nr 1 obejmuje łącznie ponad 80 kilometrów jezdni między Tuszynem a Piotrkowem oraz – już na DK 1 – między Piotrkowem a obwodnicą Częstochowy. Koszt to nieco ponad 2,8 miliarda złotych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.