Dlaczego warto kupić nowe auto?

Antoni Kwapisz
26.06.2019

Kupić samochód możemy zarówno w salonie dealerskim, od handlarza, z komisu, jak i od osoby prywatnej. Wszystko sprowadza się do tego, czy chcemy nabyć auto nowe czy używane? Przedstawiamy 3 powody, dla których warto zastanowić się nad zakupem nowego samochodu.

1. Względy finansowe

Wbrew pozorom, zakup nowego auta, wprost z salonu dealerskiego nie wiąże się wyłącznie ze znacznie wyższym kosztem niż kupno używanego, kilkuletniego pojazdu. Dowodzi tego między innymi przedstawiciel salonu Honda Plaza z Warszawy, sugerując, że zawsze pod uwagę powinniśmy brać nie tylko zestawienie cen sprzedaży aut nowych i używanych, ale również koszty towarzyszące. Reprezentujący salon pracownik zwraca uwagę, że do auta nowego nie trzeba dokładać poważnych pieniędzy, nawet przez kilka kolejnych lat użytkowania, ponieważ obowiązuje gwarancja producenta i każda naprawa, o ile będzie potrzebna, nie pociągnie za sobą żadnych dodatkowych kosztów.  W nowym aucie nie wymienia się rozrządu i płynów eksploatacyjnych, ani nie kupuje nowych opon.

2.Możliwość upolowania okazji cenowej

Czy nowe auto naprawdę kosztuje horrendalnie dużo? Niekoniecznie. Dowodzą tego salony Hondy. Warszawa ma wiele takich salonów samochodowych, gdzie okresowo organizowane są wyprzedaże roczników nowych samochodów. Wyprzedaże zaczynają się w grudniu i trwają nawet do połowy następnego roku. Są szansą na to, żeby kupić nowe auto z dużym upustem cenowym, sięgającym nawet kilku tysięcy złotych.

3. Względy estetyki i prestiżu

Z zakupem nowego auta wiąże się przyjemne uczucie spełnienia na polu finansowym. Właściciel z dumą może pochwalić się nowym samochodem, którego estetyka bez wątpienia będzie przyciągać spojrzenie. Kupując nowy pojazd, można dostosować wyposażenie ściśle do swoich potrzeb. Przy autach używanych takiej możliwości nie mamy. Za nowymi samochodami przemawia fakt, że w ich przypadku mamy pewność, że jest to samochód bezwypadkowy, pozbawiony wad prawnych.

https://www.hondaplaza.pl/ 

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.