Czy warto skorzystać z kredytu na zakup auta firmowego?

Remigisz Szulc
05.10.2018

Wielu przedsiębiorców wykorzystuje prywatne auta do celów służbowych. Jest to wygodne rozwiązanie, jednak niewystarczające, gdy firma się rozwija. Warto wtedy rozważyć zakup samochodu, przeznaczonego wyłącznie na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. W jaki sposób sfinansować zakup auta?

Kredyt samochodowy dla firm

Oferty banków w zakresie kredytów samochodowych dla firm są bogate. W zależności od rodzaju samochodu i jego przeznaczenia, zależy wysokość kredytowania i spłaty. Często wymagania banków wobec przedsiębiorców są znacznie większe, niż wobec osób fizycznych. Korzystnym rozwiązaniem jest zakup auta na kredyt dla firm u Autoryzowanych Partnerów Renault. RCI Banque Spółka Akcyjna Oddział w Polsce oferuje kredyt na samochód firmowy, na bardzo korzystnych warunkach. Na wybrane modele można skorzystać z kredytu ulgowego. Więcej informacji na ten temat na stronie: http://www.renaultfinansowanie.pl/finansowanie/kredyt-na-samochody-nowe2. Kredytem objęte może zostać dodatkowe wyposażenie samochodu, ubezpieczenie kredytobiorcy „RCI Bezpieczny Kredyt”, ubezpieczenie komunikacyjne w Programie Renault-Allianz lub Renault-PZU oraz ubezpieczenie utraty wartości pojazdu.

Warunki uzyskania kredytu

Kredyt na samochód dla firmy jest nisko oprocentowany, a okres kredytowania może wynosić nawet osiem lat. Stopa oprocentowania jest niezmienna, a minimalny wkład własny nie jest wymagany. Wysokość kredytu uzależniona jest od wartości auta i zdolności kredytowej klienta. Samochód firmowy na kredyt musi zostać objęty umową ubezpieczenia auto casco. Do złożonego wniosku należy dołączyć zaświadczenie o dochodach netto z trzech ostatnich miesięcy. Jako zabezpieczenie stosuje się cesję praw z polisy ubezpieczeniowej auto casco, polisy na życie lub przewłaszczenie na zabezpieczenie, pod warunkiem zawieszającym.

Czy warto sfinansować zakup auta firmowego kredytem?

Pojazd sfinansowany kredytem można wpisać do składników majątku firmy. Prowizje i opłaty związane z uzyskaniem finansowania, koszt ubezpieczenia kredytu oraz wszystkie wydatki związane z autem, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Przy terminowej spłacie rat, można wliczyć w koszty również odsetki od kredytu. Koszt zakupu auta można uwzględnić w odpisach amortyzacyjnych, o ile jest ono pełną własnością przedsiębiorcy.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.