Coraz bliżej ukończenia budowy ringu aglomeracji łódzkiej

Mariusz Siwko
31.10.2022

To będzie pierwszy prawdziwy ring w naszym kraju. Drogowcy oddali do użytku ponad 12-kilometrowy odcinek Zachodniej Obwodnicy Łodzi, który powoli wyprowadzić ruch tranzytowy miasta oraz okolicznych miejscowości. Na oddanie całego ringu – czyli kompletnej obwodnicy okalającej aglomerację – trzeba jeszcze trochę poczekać.

Komfortowe warunki jazdy

Do użytku został oddany ważny odcinek drogi ekspresowej S14 między węzłami Łódź Lublinek i Aleksandrów Łódzki. To bardzo ważna inwestycja, na której ukończenie szczególnie niecierpliwie czekali kierowcy męczący się w korkach na drodze krajowej 71 na trasie między Pabianicami a Aleksandrowem Łódzkim.

Odcinek ekspresówki ma po dwa psy w obu kierunkach oraz pas awaryjny. Znajdują się na nim łącznie cztery nowe węzły, które pozwolą komfortowo dojechać nie tylko do Łodzi, ale także Konstantynowa Łódzkiego czy Aleksandrowa Łódzkiego.

Do zamknięcia całego ringu potrzeba jeszcze oddania do użytku odcinka drogi ekspresowej między węzłami Aleksandrów Łódzki i Emilia. Prace przy budowie 16 kilometrów trasy są już bardzo zaawansowane i cała inwestycja ma zostać zakończona wiosną 2023 roku. Do tego czasu należy się liczyć z poważnymi utrudnieniami na węźle Aleksandrów Łódzki oraz ze wzmożonym ruchem na drodze krajowej 71.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.