Co można dokupić do samochodu, aby zwiększyć swoją wygodę?

Antoni Kwapisz
28.02.2020

Współczesne samochody mogą być wyposażone w szereg najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu elektroniki, które zapewniają wysoki komfort i bezpieczeństwo. Wiadomo jednak, że niewielu kierowców stać na to, aby kupić topową wersję auta. Jeśli w Twoim pojeździe brakuje kilku rzeczy, które bardzo by Ci się przydały, to często istnieje możliwość ich dokupienia i zamontowania np. w niezależnym warsztacie. Sprawdź te propozycje.

Czujniki parkowania

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak bardzo ułatwiają parkowanie na ciasnych parkingach i pozwalają uniknąć przykrej szkody. Czujniki parkowania z powodzeniem można domontować do samochodu, nawet jeśli nie posiada on fabrycznej instalacji. Na rynku są dostępne uniwersalne zestawy czujników. Całą operację warto powierzyć doświadczonemu elektrykowi samochodowemu, który zadba również o estetyczny montaż.

Hak

Na co dzień być może nie będzie Ci przydatny, ale z pewnością przyjdzie moment, kiedy jego brak utrudni Ci życie. Dlatego warto zainwestować w estetyczny hak, którego elementy montażowe po zdemontowaniu nie są widoczne. Haka użyjesz chociażby do pociągnięcia przyczepy czy wygodnego przewiezienia rowerów na bagażniku umieszczonym za tylną klapą pojazdu.

Centralny zamek

Jeśli Twoje auto nie ma tego elementu wyposażenia, to z pewnością wiesz, jak uciążliwe jest otwieranie wszystkich drzwi z osobna. Nie ma sensu się dłużej męczyć – instalacja centralnego zamka w samochodzie jest bardzo łatwa, a na rynku znajdziesz uniwersalne zestawy pasujące do większości popularnych modeli. Tutaj również pracę warto zlecić doświadczonemu elektrykowi.

Światła do jazdy dziennej

Wyglądają efektownie, a przy tym pozwalają znacząco wydłużyć sprawność żarówek w reflektorach pojazdu. Światła do jazdy dziennej można spokojnie „dołożyć” w każdym samochodzie. Najprostsze zestawy kupisz już za kilkadziesiąt złotych, a instalacja jest na tyle prosta, że poradzi sobie z nią każda osoba mająca podstawowe pojęcie o elektryce samochodowej.

Podgrzewanie foteli

Świetny gadżet, od którego trudno jest się odzwyczaić. Jeśli marzy Ci się funkcja podgrzewania foteli w Twoim samochodzie, to możesz osiągnąć ten efekt na różne sposoby. Najłatwiej i najtaniej będzie po prostu kupić maty grzewcze podłączane do gniazda zapalniczki. Można również kupić całe fotele z instalacja grzewczą i wstawić je w miejsce obecnych.

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.