Chcesz jeździć sportowym autem? Sprawdź, co oferuje wypożyczalnia samochodów sportowych

Remigisz Szulc
01.08.2022

Jazda sportowym samochodem to Twoje marzenie od zawsze? A może myśl kiełkuje w Twojej głowie od niedawna, ale jest na tyle silna, że chcesz zrealizować swój plan natychmiast? Nie musisz zapożyczać się, by kupić sportowy samochód na własność. Sprawdź, co oferuje wypożyczalnia samochodów sportowych i przetestuj jazdę sportowym pojazdem.

Sportowe auto – marzenia każdego mężczyzny

Choć to podejście stereotypowe, to wielu mężczyzn (kobiety oczywiście również) marzy o tym, by przemieszczać się autem sportowym. Jest kilka powodów. Pierwszym jest oczywiście to, że sportowy samochód ma wiele możliwości. Niezależnie od wybranej marki auta pod maską sportowego samochodu kryje się silnik o dużej mocy, który oferuje zrywność i przyspieszenie nieznane klasycznym samochodom osobowym. Podczas gdy małe autka miejskie mogą mieć tylko kilkadziesiąt koni mechanicznych, to sportowe samochody mają ich co najmniej 300. Nie trzeba być piratem drogowym, by odczuć tę diametralną różnicę. Duża moc auta wpływa także na jego bezpieczeństwo – samochodem sportowym można bez trudu i bezpiecznie wyprzedzić inny pojazd.

Sportowe auta to także niskie zawieszenie, które sprawiają, że pojazd jest stabilniejszy i lepiej trzyma się drogi niż miejskie auto czy rodzinny SUV. No i wreszcie wygląd. Obok sportowego samochodu nie sposób przejść obojętnie. Smukła sylwetka, efektowne spojlery, wyróżniający się lakier czy luksusowe i komfortowe wnętrze. Taki samochód z pewnością będzie przyciągać spojrzenia.

Wypożyczalnia samochodów sportowych – nie trzeba kupować auta, by spełnić swoje marzenia

Istotne jest to, że nie musisz inwestować we własny sportowy samochód. Gdy marzy Ci się jazda autem tego typu, z odsieczą przychodzi wypożyczalnia samochodów sportowychWypożyczalnia samochodów sportowych to miejsce, w którym możesz przetestować wybrane modele aut i wcale nie ograniczać się do jednej marki. Różne modele dostępne w ofercie wypożyczalni pozwalają przetestować wiele i nacieszyć się różnorodnością. To doskonały zastrzyk adrenaliny i potężna dawka emocji w bezpiecznym wariancie i niższych kosztach.

Wypożyczalnia samochodów sportowych pozwala też bezpiecznie testować wybrane auta. Wszystkie pojazdy są pod stałym nadzorem mechaników, co sprawia, że jazda nimi jest bezpieczna. Do serwisu aut używane są natomiast części zamienne i materiały eksploatacyjne najwyższej jakości, dopasowane przez specjalistów. W wypożyczalni samochodów sportowych uzyskasz też fachowe doradztwo. Jeśli w dziedzinie motoryzacji sportowej stawiasz dopiero pierwsze kroki, to personel doradzi Ci auto o mniejszej mocy. Dopiero gdy rozeznasz się w specyfice tego typu pojazdów, przyjdzie czas na samochód o większych osiągach.

Jaki model sportowego samochodu wybrać?

W ofercie wypożyczalni aut sportowych Sportowesamochody.com działającej na terenie Dolnego Śląska znajdziesz topowe marki samochodów, które warto przetestować. Wśród nich pojawia się między innymi Audi, Ford, Mercedes czy Nissan.

Do dyspozycji klientów jest na przykład zjawiskowy Chevrolet Camaro, który ma pod maską aż 361 koni mechanicznych i do setki rozpędza się w zaledwie 5,2 sekundy. Jest też coś dla fanów Mustanga, czyli Ford Mustang, który może pochwalić się aż 500 KM i 4,6 sekundy „do setki”. Pozostając przy Fordach, na klientów czeka też Ford Focus, który pod maską ma 350 koni i potrzebuje 4,7 sekundy, by rozpędzić się do 100 km/h. Z kolei Audi RS3 ma pod maską 480 koni mechanicznych i 4,1 sekundy do setki. Marzy Ci się sportowy kabriolet? W takim razie wybierz Nissana 350Z Kabriolet o 313 KM i 6,1 sekundy do setki. I wreszcie fani Mercedesów mogą rozważyć Mercedesa A45 AMG. Ten pojazd ma 360 koni mechanicznych i potrzebuje 4,6 sekundy, by na liczniku osiągnąć 100 km/h. Jedno jest pewne – z bogatej oferty aut sportowych z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie