Auto dla kobiety – 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed dokonaniem wyboru

Mariusz Siwko
18.10.2015

Absolutnie nie mamy zamiaru generalizować i prezentować szowinistycznej postawy. Wiemy, że spora grupa pań lubi duże, mocne auta i prowadzi je lepiej niż niejeden mężczyzna. Ogólnie jednak można przyjąć, że kobiety lepiej czują się w samochodach mniejszych, które są idealne do pokonywania przestrzeni miejskiej. Jeśli właśnie jesteście na etapie szukania takiego autka dla siebie, mamy dla Was zestaw 5 cech, na które powinnyście zwrócić uwagę jeszcze przed zakupem. Podpowiadamy, co musi posiadać idealne auto dla kobiety.

  1. Rozmiar ma jednak znaczenie – choć w dużych samochodach czujemy się pewniej, to jednak większość pań wybrałaby auto niewielkich rozmiarów. To oczywiście wynika z obawy o parkowanie i manewrowanie w mieście, które jest naturalną przestrzenią dla kierowców płci pięknej. Idealny rozmiar samochodu dla pani, która będzie nim dojeżdżać do pracy, to taki pozwalający wszędzie się takiemu autu zmieścić. Kwestia liczby drzwi jest subiektywna – nadwozie 3-drzwiowe prezentuje się lepiej i jest bezpieczniejsze w przypadku przewożenia na tylnej kanapie małych dzieci (nie mogą samodzielnie otworzyć drzwi czy okna). Bagażnik natomiast powinien być na tyle pojemny, aby zmieściły się w nim drobne zakupy. Przepastny kufer nie jest na co dzień potrzebny, a tylko utrudnia manewrowanie.
  2. Rodzaj wspomagania – oczywiście praktycznie każde współczesne auto jest już wyposażone we wspomaganie kierownicy, ale z punktu widzenia kobiety lepiej jest wybrać takie, które korzysta ze wspomagania elektrycznego. Wówczas kierownicę można obracać dosłownie jednym palcem. Taką funkcję znajdziemy m.in. we Fiatach i wielu modelach Renault. Wspomaganie elektryczne wcale nie jest bardziej zawodne od mechanicznego.
  3. Efektowny wygląd – jasne, że najważniejsze są kwestie techniczne, ale nawet najlepsza maszyna nie będzie cieszyć kobiety, jeśli auto się jej po prostu nie spodoba. Panie bardzo lubią żywe kolory, co skrzętnie wykorzystują producenci. Pamiętajmy jednak także o kwestiach praktycznych – decydując się na perłową biel będziemy mieć problem z utrzymaniem karoserii w czystości, podobnie jest z lakierami głęboko czarnymi. W naszych warunkach klimatycznych bardzo dobrze sprawdzają się natomiast beże czy srebrny.
  4. Regulacja fotela i pozycja za kierownicą – nie ma możliwości, aby kupić auto dla kobiety i nie pozwolić jej się do niego przymierzyć. W przypadku samochodu, którym ma jeździć pani, należy zwrócić baczną uwagę na zakres regulacji fotela. Powinien być on regulowany w górę, najlepiej elektrycznie. Kobieta musi czuć się za kierownicą swobodnie i mieć doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach, dlatego zwracamy również uwagę na wielkość lusterek.
  5. Sterowanie z kierownicy i inne elementy wyposażenia – panie są bardzo wymagające w kwestii wyposażenia samochodu, ale zwracają uwagę przede wszystkim na to, co jest im faktycznie niezbędne do komfortowego podróżowania. Większość kobiet lubi, gdy mają możliwość sterowania radiem i telefonem z kierownicy. Jest to także bardzo bezpieczne. Na pewno warto również zainwestować w samochód, na którego pokładzie znajdziemy systemy wspomagające parkowanie (czujniki + kamera) oraz hamowanie i wychodzenie z poślizgu.

Na szczęście większość współczesnych samochodów, nawet bardzo małych, posiada już wszystkie te elementy, o których wspomnieliśmy. Producenci zaczęli dbać o piękną część swojej klienteli i pamiętają o potrzebach pań. Samochód niemal idealnie spełniający Wasze oczekiwania powinnyście więc znaleźć bez żadnego problemu – ofert jest masa.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.