Auto dla aktywnych zimą i nie tylko

Mariusz Siwko
05.01.2021

Potrzebujesz samochodu, którym będzie się jeździło wygodnie oraz bezpiecznie niezależnie od warunków atmosferycznych? SUV-y Hyundaia to idealne rozwiązanie dla każdej rodziny, której niestraszny jest śnieg, deszcz, czy upał. Te samochody są gotowe na każde wyzwanie!

Czym powinno się charakteryzować auto dla miłośników białego szaleństwa? 

Znalezienie idealnego samochodu na zimę, nie jest wcale łatwym zadaniem. Taki samochód musi się przede wszystkim wygodnie prowadzić. Dobre auto na nieprzyjemne warunki pogodowe można scharakteryzować na przykładzie Hyundaia Santa Fe. Ten SUV ma napęd 4x4, który zwiększa bezpieczeństwo zimą. Ma również dobrze wyważony środek ciężkości oraz wiele technologicznych udogodnień, dzięki którym bardzo przyjemnie się go prowadzi. Stanowczo zapewnia duży komfort jazdy. Stabilny, sprawny, duży samochód, to idealny wybór na śliskie i niebezpieczne drogi. Przed zakupem takiego auta, warto również zwrócić uwagę, w jaki sposób firma testuje swoje modele. Marka Hyundai sprawdza swoje samochody w Szwecji, w temperaturze nawet -35 stopni Celsjusza. Takie testy dają gwarancję niezawodności samochodu, nawet w ciężkich warunkach atmosferycznych.

Bezpieczne auto dla aktywnych zimą

Bezpieczeństwo powinno być priorytetem, szczególnie gdy chodzi o wybór samochodu na zimę. Taki model powinien mieć wiele systemów wspomagających jazdę oraz dbających o bezpieczeństwo pasażerów. Warto poznać pakiet SmartSense, z którego korzysta marka Hyundai w swoich najnowszych SUV-ach. Składa się on z trzech różnych systemów oraz trzech asystentów jazdy:

  • DDA - czyli system monitorujący poziom koncentracji kierowcy. Jak działa? Stale monitorując oraz analizując sposób jazdy kierowcy, wykrywa jego dekoncentracje lub zmęczenie i powiadamia o tym sygnałami dźwiękowymi.
  • HBA – to system inteligentnych świateł drogowych, który wykrywa pojazdy jadące przed nami oraz z naprzeciwka. Wiedząc, w jakiej odległości są inni użytkownicy ruchu drogowego, dostosowuje długość świateł. System wspaniale sprawdza się również na zakrętach oraz poprawia widoczność w nocy.
  • RCTA – jeden z ciekawszych systemów, ostrzega o ruchu poprzecznym. Sprawdza się, gdy cofacie i pole widzenia za samochodem jest ograniczone. System, dzięki tylnym czujnikom, ostrzega kierowcę o jadącym poprzecznie samochodzie.
  • LKA – znany większości kierowców asystent utrzymywania pasa ruchu, dba o bezpieczną jazdę, ostrzegając kierowcę oraz korygując tor jazdy.
  • FCA – czyli asystent ostrzegania o możliwej kolizji. Nowoczesna technologia pozwala także na wykrywanie pieszych. Gdy asystent wykryje zagrożenie, powiadomi o nim kierowcę. W razie potrzeby samochód może automatycznie zwolnić lub się zatrzymać.
  • BSD – to asystent wykrywający pojazdy przy zmianie pasa ruchu. Jeżeli w trakcie zmiany pasa ruchu, samochód wykryje nadjeżdżający pojazd, natychmiastowo poinformuje o tym kierowcę.

Najlepsze Suvy od Hyundaia dla aktywnych, nie tylko zimą

Kona Elektric – wygoda i ekologia

Pięć siedzeń, duży bagażnik oraz zasięg aż do 484 kilometrów. Nowa Kona Elektric to model idealny dla rodziny i pierwszy elektryczny subkompaktowy SUV na rynku europejskim! Na stacji szybkiego ładowania potrzebuje niecałej godziny, w Twoim garażu załaduje się w mniej niż 10 godzin. 21 kombinacji kolorystycznych pozwala na stworzenie auta, dopasowanego do gustu klienta. Wnętrze jest jeszcze lepsze! Wyświetlacz head-up, 7-calowy zestaw wskaźników oraz Hyundai SmartSeans, z systemami, które zadbają o bezpieczeństwo każdego pasażera.

Sprawdź, ofertę SUV-ów Hyundaia idealnych dla miłośników białego szaleństwa https://nawrot.hyundai.pl

Tuscon Nowej generacji

Najbardziej zelektryfikowany napęd segmentu D, tworzy samochód idealny. Wewnątrz nowoczesna technologia, pięknie wykończona kabina, miękkie materiały oraz mnóstwo przestrzeni. Wspaniały system łączności, ładowarka bezprzewodowa i kilka portów USB, a bagażniku zmieści się aż 620 litrów. O bezpieczeństwo zadba napęd 4x4 oraz wiele nowoczesnych systemów. Z zewnątrz wkomponowane w grill światła LED, ostre kąty i idealnie zachowane proporcje. Już za niedługo Tuscon zostanie wprowadzony na polski rynek motoryzacyjny. Z całą pewnością szybko zdobędzie dużą popularność.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.