Aston Martin Jamesa Bonda sprzedany za rekordową sumę

Remigisz Szulc
26.10.2022

Kto z fanów filmów o Jamesie Bondzie nie marzył, aby móc choć raz przejechać się jednym z jego kultowych samochodów? Cóż, są tacy, którzy mogą spełnić takie marzenia z nawiązką. Należy do nich nabywca Aston Martina DB5, czyli jednej z ośmiu replik wybudowanych na potrzeby filmu „No time to die” z 2021 roku.

Gigantyczna kwota

Replika Aston Martina DB5 jest o tyle wyjątkowa, że posiada kilka typowych dla filmów o Bondzie gadżetów – m.in. działka w reflektorach, wyrzutnię rakiet czy obrotową tablicę rejestracyjną. Dokładnie tym egzemplarzem Daniel Craig (odtwórca roli Bonda) uciekał przed złoczyńcami wąskimi uliczkami włoskiej Matery.

Samochód został sprzedany za blisko 3 miliony funtów, czyli prawie 17 milionów złotych. Szczęśliwym nabywcą jest anonimowy krezus, który licytował auto telefonicznie. Na tej samej aukcji sprzedały się jeszcze dwa inne, choć już mniej znane Aston Martiny z filmów o Jamesie Bondzie.

Dodajmy, że całkowity dochód ze sprzedaży repliki wspaniałego Aston Martina DB5 (mającego jeszcze oryginalne zadrapania po kręceniu sceny pościgu) został przeznaczony na cele charytatywne.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.