Abarth Spider: sportowy kunszt

Remigisz Szulc
11.05.2019

Spider to samochód, który hołduje prostym rozwiązaniom. Nie szuka poklasku, nie stara się również udawać czegoś, czym nie jest. Wszystkie karty odkryte zostają już na początku: mamy do czynienia ze sportową maszyną, która służy temu, aby jazda była szybka, dynamiczna i przede wszystkim przyjemna.

Roadster spod znaku Skorpiona

Sportowa jazda na poziomie? Miłośnicy dynamicznych i lekkich samochodów nie muszą już szukać – oto auto, które spełni ich oczekiwania. Dlaczego Abarth Spider to rozwiązanie godne uwagi? Przede wszystkim mamy tu do czynienia z samochodem, który zarówno wyglądem, jak i technologią, nawiązuje do klasycznych roadsterów. Każdy element tworzący Spidera został dopasowany tak, aby tworzyć jednolitą całość – zarówno w kwestii nadwozia, jak i nieco surowego, ale bardzo wysmakowanego sportowego wnętrza.

Zresztą, wystarczy usadowić się za kierownicą. Miejsca dla kierowcy i pasażera nie ma w aucie zbyt wiele, ale nie oszukujmy się – przecież nie o to chodzi. Główną zaletą Spidera jest fakt, że twórcy pozbyli się zbędnych elementów na rzecz przyjemności czerpanej z jazdy. Bo nie o wygodę tu chodzi, ale o to, aby przypomnieć sobie, jak to jest poruszać się sportowym samochodem o surowym obliczu. Tylko Ty, auto i rozgrzany asfalt. Nic innego nie ma znaczenia, gdy odpalasz silnik Abartha.

Dźwięk, który pokochasz

Mocną stroną samochodów spod znaku Skorpiona jest stosunek masy do mocy, jaką dysponuje silnik. W przypadku Spidera wszystko staje się jasne, gdy poznajemy go od strony technicznej. 4-cylindrowy silnik 1.4 MultiAir Turbo o mocy 170 KM, cztery świetnie pracujące wydechy Record Monza z podwójnym trybem pracy i turbosprężarka Garrett Turbo to rozwiązania, które sprawiają, że poruszanie się Spiderem to czysta przyjemność pozbawiona rozpraszaczy. Wystarczy wsłuchać się w dźwięk silnika delikatnie przyciskając pedał gazu. W takiej chwili wszystko staje się jasne – ten model Abartha ma tylko jedno zadanie: sprawiać frajdę!

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.