5 powodów, dla których warto kupić samochód marki Peugeot

Marek Szydełko
27.04.2021

Czy wiesz, że pierwszy spalinowy samochód Peugeot wyjechał na drogi już w 1891 roku? Francuski producent był jednym z motoryzacyjnych pionierów, w całej swojej historii dostarczając nam mnóstwo ciekawych modeli – w tym takich, które śmiało można uznać za rewolucyjne, jak 504, 405 czy wreszcie 307 (wszystkie otrzymały tytuł samochodu roku). Jeśli właśnie rozglądasz się za nowym autem, to koniecznie weź pod uwagę właśnie samochód marki Peugeot, niezależnie od tego, czy ma to być pojazd fabrycznie nowy, czy z drugiej ręki. Dlaczego to dobry pomysł? Sprawdź tych 5 powodów.

Fantastyczny komfort jazdy

Trudno byłoby znaleźć drugą popularną markę samochodów (nie bierzemy pod uwagę marek premium), której auta zapewniałyby tak wysoki komfort podróżowania. W dodatku modele Peugeot nigdy nie miały tak miękko zestrojonego zawieszenia, jak Renault czy tym bardziej Citroen. Układ jezdny Peugeotów stanowi perfekcyjne połączenie wygody i precyzji prowadzenia oraz trwałości. To idealny wybór na polskie drogi.

Nowoczesne technologie

Peugeot zawsze było marką idącą trochę pod prąd. Dzięki temu samochody francuskiego producenta były i nadal są stawiane za wzór innowacyjności. Współczesne modele, nawet te ze średniej półki, są dosłownie naszpikowane rozwiązaniami dbającymi o komfort i bezpieczeństwo podróżowania. W dodatku systemy stosowane przez Peugeot słyną z niezawodności.

Atrakcyjny design

Wygląd samochodu jest oczywiście kwestią gustu, ale trzeba uczciwie przyznać, że większość modeli Peugeot może się podobać. Współczesna linia aut tej marki jest bardzo agresywna, dynamiczna, wyrazista. Spójrz na najnowsze 508 – ten model zachwyca designem i pod względem wyglądu oraz jakości wykończenia wnętrza spokojnie może aspirować nawet do klasy premium. A to wszystko dostajemy w naprawdę dobrej cenie.

Ciekawostka

Jeszcze w latach 60. i 70. XX wieku marka Peugeot była uznawana za luksusową. Określano ją mianem „francuskiego mercedesa”. Ta tradycja do dziś jest widoczna szczególnie wewnątrz pojazdów Peugeot.

Świetne jednostki napędowe

Nie każdy wie, że Peugeot ma na swoim koncie duże sukcesy w motorsporcie – m.in. zwycięstwo w słynnym wyścigu Indianapolis 500 w 1913 roku. Marka przez lata była również aktywna w rajdowych mistrzostwach świata. Ślady tej chwały nadal można dostrzec pod maskami samochodów Peugeot.

Producent słynie z dostarczania znakomitych jednostek napędowych, przede wszystkim wysokoprężnych. Ostatnim hitem Peugeot są natomiast silniki z rodziny PureTech, w tym turbodoładowany, trzycylindrowy 1.2 PureTech, zdobywca zaszczytnego tytułu silnika roku.

Korzystna cena

Bez wielkiej przesady można napisać, że samochody Peugeot prezentują idealny stosunek ceny do jakości. To jedne z najlepiej wycenionych aut na rynku, zwłaszcza wtórnym. Dzięki temu możesz bez problemu znaleźć zadbany, świetnie wyposażony egzemplarz z młodego rocznika, który będzie znacznie tańszy w porównaniu z niemiecką czy japońską konkurencją.

Samochód Peugeot z pewnością będzie dobrym wyborem, o czym świadczy też olbrzymia popularność aut tej marki. Tylko w 2019 roku Peugeot był trzecim najchętniej wybieranym producentem w Europie, sprzedając ponad 260 tys. egzemplarzy swoich samochodów. 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.