Hyundai Tucson Hybrid i Plug-In Hybrid - świetna cena to nie wszystko

Piotr Kowalczyk
21.09.2022

Rozglądasz się za nowym samochodem i wybór padł na segment SUV-ów? Nie dziwimy się tej decyzji. SUV-y oferują znakomitą funkcjonalność, atrakcyjny wygląd oraz bardzo dobrze sprawdzają się zarówno w zatłoczonym mieście, jak i na autostradzie. Pytanie tylko, który model wybrać? Sugerujemy zainteresować się propozycją koreańskiego producenta. Hyundai Tucson Hybrid i Plug-in Hybrid to doskonała opcja dla osób, które potrzebują samochodu nie tylko pojemnego i dobrze wyposażonego, ale także oszczędnego w codziennej eksploatacji.

Hyundai Tucson mild hybrid

Podstawowym wariantem napędu w gamie tego modelu jest Hyundai Tucson mild hybrid. Technologia tzw. „miękkiej hybrydy” polega na tym, że silnik benzynowy jest wspierany przez generator elektryczny dodatkową mocą i momentem obrotowym. Przekłada się to na znacznie lepszą dynamikę, przy jednoczesnym zredukowaniu zużycia paliwa.

Hyundaia Tucson mild hybrid można zamówić w jednej z dwóch wersji silnikowych: 1.6 T-GDI o mocy 150 lub 180 KM.

Hyundai Tucson Hybrid

Jeśli technologia mild hybrid nie do końca do Ciebie przemawia, to zainteresuj się pełnoprawną hybrydą, czyli modelem Hyundai Tucson Hybrid. Tutaj producent zastosował silnik benzynowy 1.6 T-GDI, który współpracuje z silnikiem elektrycznym o mocy 44,2 kW. Całkowita moc tego układu to aż 230 KM, co przy 350 Nm momentu obrotowego gwarantuje znakomitą dynamikę.

Co istotne, Hyundai Tucson Hybrid nie jest hybrydą typu plug-in. Dzięki temu nie ma tutaj potrzeby uzupełniania energii w akumulatorze z zewnętrznego źródła, co zapewnia większą niezależność, szczególnie w trasie.

Hyundai Tucson Plug-in Hybrid

W gamie tego modelu znalazło się również miejsce na wersję hybrydową typu plug-in. To najwyższy poziom rozwoju technologii hybrydowej, gdzie niezbędne jest uzupełnianie energii np. z publicznej ładowarki czy domowego gniazda. W zamian Hyundaiem Tucson Plug-in Hybrid można się poruszać również w trybie w 100% elektrycznym – świetnie sprawdza się to w ruchu miejskim, pozwalając oszczędzać paliwo oraz ograniczyć negatywny wpływ swojej jazdy na środowisko naturalne.

W tym układzie pierwsze skrzypce gra jednostka benzynowa 1.6 T-GDI, która w połączeniu z silnikiem elektrycznym generuje łączną moc układu napędowego na poziomie aż 265 KM.

Cena Hyundaia Tucson? Pozytywne zaskoczenie

Hyundai Tucson prezentuje się tak atrakcyjnie i jest tak dobrze wykonany, że można w ciemno zakładać wysoką cenę tego modelu – zwłaszcza w wersji Plug-in Hybrid. Tymczasem koreański producent ponownie pozytywnie zaskakuje klientów. Tucson jest jednym z najlepiej wycenionych SUV-ów w swojej klasie.

Chcesz poznać cenę Hyundaia Tucson? W takim razie już teraz skontaktuj się z autoryzowanym dealerem koreańskiej marki - MM Cars Hyundai Katowice. Doradca dealera przedstawi Ci aktualne warunki zakupu, w tym atrakcyjne oferty kredytu, leasingu czy wynajmu długoterminowego. Zapytaj również o egzemplarze dostępne od ręki oraz o korzystne pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych.

O Hyundaiu Tucson Hybrid i Plug-In Hybrid czytaj też na stronie internetowej https://www.mmcars.pl/hyundai-tucson-katowice-cena-hybrid-plug-in-jazda-testowa-uzywane.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.