Gdzie naprawić Ferrari?

Krzysztof Jagielski
09.09.2022

Niestety niełatwo znaleźć dobry i sprawdzony serwis Ferrari. Tak wyjątkowy pojazd posiada również specyficzną budowę, która wymaga odpowiedniej klasy mechanika. W takim wypadku najlepiej szukać firm, które specjalizują się w naprawach samochodów tej luksusowej, sportowej marki. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy i który sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy!

Mechanik Ferrari - postaw na pomoc profesjonalistów

Auta tej klasy co Ferrari wymagają nie tylko profesjonalnego podejścia i doświadczenia, ale i odpowiednich narzędzi. Standardowe warsztaty zajmujące się zazwyczaj zwykłymi samochodami osobowymi poruszającymi się po polskich drogach mogą nie dać rady awariom charakterystycznym dla sportowych marek. Wówczas najlepszym wyborem jest zwrócenie się do serwisu takiego jak ALDA Motorsport - firma ma ponad 40 lat doświadczenia w naprawie luksusowych sportowych samochodów i zatrudnia fachowców, którzy są pasjonatami motoryzacji i entuzjazmem podchodzą do nowych wyzwań. Podstawą ich pracy jest prawidłowe zdiagnozowanie usterki, co pozwala na skrupulatną i efektywną naprawę Ferrari, bazującą na oryginalnych częściach. 

Bogaty zakres usług

Dobry mechanik Ferrari powinien być w stanie naprawić różnego rodzaju usterki, które są charakterystyczne dla tego typu pojazdów - wykonać zarówno szybki serwis samochodu, jak i zaawansowane naprawy skrzyni biegów, układu hamulcowego lub silnika, które są niezwykle skomplikowanymi elementami tej sportowej maszyny. Jeżeli nie znasz przyczyny danej usterki, serwis powinien zacząć się od kompleksowej diagnostyki, która wykryje wszystkie awarie

Mechanik Ferrari – naprawa silnika

Oprócz tego, że samo Ferrari jest niezwykle wyjątkowym autem, wyjątkowy jest też jego silnik. Większa liczba cylindrów sprawia, że budowa takiego samochodu przypomina raczej konstrukcję bolidu. Przez to naprawa staje się znacznie bardziej złożona i wymaga odpowiednich kwalifikacji, umiejętności i narzędzi

Renowacja Ferrari

Chcesz poddać swoje Ferrari renowacji? Postaw na firmę, która ma już co najmniej kilka tego typu usług na swoim koncie. Tak niepowtarzalny, a do tego klasyczny pojazd nie powinien być poddawany renowacji w niesprawdzonym zakładzie, ponieważ może mu ona bardziej zaszkodzić niż pomóc. Wybrana firma powinna mieć dostęp do oryginalnych części i potrafić znaleźć nawet te najrzadsze, sprawiając tym samym, że samochód odzyska dawny blask, świetność i funkcjonalność. 

Możliwość przewiezienia samochodu

Dobry warsztat samochodowy powinien posiadać specjalistyczną lawetę przeznaczoną do przewożenia sportowych samochodów. Te z najwyższej półki posiadają odpowiednie zadaszenie i zabezpieczenia, aby Twój samochód nie ucierpiał podczas transportu. Niektóre firmy dają też możliwość przesłania wybranej części do warsztatu za pomocą dobrze zabezpieczonej przesyłki kurierskiej. Wtedy można obyć się bez transportu całego pojazdu, a dana część, zadbana i naprawiona, trafia z powrotem do właściciela tuż po wykonanej naprawie. Jest to wygodna opcja, szczególnie gdy wybrany przez nas warsztat znajduje się w innej części kraju. 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.