Dlaczego wideorejestratory są świetne?

Mariusz Siwko
26.09.2022

Kamera samochodowa – korzystajmy z niej na co dzień!

Kamerki samochodowe to urządzenia, które w ostatnich latach wyjątkowo często goszczą na pokładzie naszych aut. Korzystamy z nich niezależnie od tego, czy na co dzień przemieszczamy się w obrębie miasta, czy też musimy udawać się w dłuższe podróże. Wszystko przez to, że taki sprzęt ma za zadanie chronić nasz interes w wielu niebezpiecznych sytuacjach. Dlaczego warto zabierać je ze sobą wszędzie? Wyjaśniamy!

Dlaczego wideorejestratory są świetne?

Kamerki samochodowe, zwane też wideorejestratorami są niezwykle przydatnymi urządzeniami. Ich zadaniem jest nagrywanie materiałów wideo z przebywanych przez nas tras oraz w czasie, kiedy nasze auto pozostawimy na parkingu (kamera samochodowa od Nextbase, pomoże nam także w sytuacji, gdy na parkingu ktoś uderzy lub zarysuje nasz pojazd).

Kluczową rolę w tym ostatnim przypadku odgrywa czujnik G-Sensor. To właśnie dzięki niemu urządzenie aktywuje się i rozpocznie rejestrowanie materiału w momencie zdarzenia. Nagrany materiał będziemy mogli szybko przekazać na policję oraz do ubezpieczyciela.

Kamera samochodowa – Twoja codzienność!

Polskie drogi są bardzo zatłoczone, jeśli chodzi o ilość codziennie przemieszczających się po nich samochodów. Mowa aż o 30 milionach aut i pojazdów silnikowych! Projektowane niejednokrotnie „za komuny” drogi i parkingi nie zakładały tak potężnego ruchu na co dzień.

Taki drogowy misz-masz to liczne kolizje i wypadki, z którymi musimy się zmagać. Udział w takich zdarzeniach nie zawsze musi wynikać z naszej winy. Czasami jednak trudno udowodnić swoją rację – szczególnie gdy dana sytuacja nie ma żadnych postronnych świadków.

Kamera samochodowa rejestruje nie tylko obraz i dźwięk. Profesjonalne kamery samochodowe od Nextbase zapisują też cyfrowy „ślad” trasy w oparciu o dane GPS - potrafią zarejestrować prędkość, z jaką w danej chwili poruszał się nasz pojazd.

Takie dane mogą stanowić potężny dowód w sądzie, u ubezpieczyciela bądź w trakcie konfrontacji ze stróżami prawa. Warto więc gromadzić je na umieszczonej w wideorejestratorze karcie pamięci microSD. Będą na niej niesamowicie bezpieczne!

Cechy dobrego wideorejestratora

Dobra kamera samochodowa zaoferuje kierowcy dostęp do modułów GPS czy Wi-Fi, które są bardzo przydatne zarówno podczas nagrywania materiałów wideo, jak i w trakcie ich pobierania na nasze urządzenia mobilne (w celu dalszego udostępnienia). Niestety niskobudżetowe modele bardzo często są pozbawione są takich udogodnień.

Kamerka samochodowa powinna oferować nam bardzo solidne mocowanie w kabinie samochodu – może być osadzona na szybie, na desce rozdzielczej za pośrednictwem popularnej przyssawki lub też poprzez niezawodny moduł klejony na taśmę dwustronną.

Wideorejestrator powinien nagrywać wideo w jak najwyższej rozdzielczości oraz radzić sobie z tą czynnością w rozmaitych warunkach – zarówno podczas intensywnego deszczu, w ostrym słońcu, jak i w nocy. Poza tym dobry rejestrator oferuje nam solidną dedykowaną mu aplikację, która zadziała zarówno z dowolnym urządzeniem mobilnym pracującym pod kontrolą wiodących obecnie systemów.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.