Leasing Mazdy? To może być krok w dobrą stronę dla Twojego biznesu

Remigisz Szulc
01.02.2023

Prowadzenie firmy w Polsce to nieustanna walka o optymalizację kosztów, zwiększanie konkurencyjności, pozyskiwanie nowych klientów i utrzymywanie choćby przyzwoitego tempa rozwoju. Przedsiębiorcy mają ku temu wiele narzędzi. Popularną formą inwestycji we własną działalność jest wprowadzenie do niej nowych samochodów – nie tylko użytkowych, ale też osobowych, dla handlowców, managerów czy samego właściciela.

Mało który przedsiębiorca rozważa dziś zakup gotówkowy. Dużo większą popularnością cieszą się różne formy finansowania – wśród nich leasing. Korzyści wynikające z tego rozwiązania pokażemy na przykładzie leasingu Mazdy, czyli jednej z najwyżej cenionych marek motoryzacyjnych w naszym kraju.

Szukasz mądrych kosztów? Rozważ leasing samochodu

Popularność leasingu wśród przedsiębiorców wynika przede wszystkim z tego, że jest to bardzo dobry sposób na optymalizację podatkową. Każda faktura od leasingodawcy, czy to za miesięczną ratę, wpłatę inicjalną czy wykup, stanowi koszt uzyskania przychodu – to pozwala odliczyć nawet do 100% podatku PIT i VAT.

Leasing pozwala zachować środki na inwestycje

Ważną zaletą leasingu jest to, że przedsiębiorca nie ponosi od razu całkowitego kosztu zakupu samochodu. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy potrzebujesz kilku czy kilkunastu aut dostarczonych w tym samym czasie.

Wybierając leasing możesz zachować posiadany kapitał czy to na inwestycje, czy zabezpieczenie finansowe swojej działalności. Daje to duży komfort psychiczny.

Minimum formalności = oszczędność czasu

Dziś wzięcie samochodu w leasing jest bardzo łatwe i zajmuje dosłownie kilka dni. Leasingodawca podejmuje decyzję szybko, na podstawie dokumentów dostarczonych przez przedsiębiorcę (m.in. księgi przychodów i rozchodów czy zeznania podatkowego za ostatni rok). Jeśli więc potrzebujesz samochodu „na już”, to leasing jest jedną z najszybszych form finansowania – zwłaszcza, gdy znajdziesz auto dostępne od ręki.

Przewidywalny koszt w całym okresie leasingowania pojazdu

Warunki leasingu zawsze podlegają indywidualnym negocjacjom. Jest duże pole do wypracowania porozumienia satysfakcjonującego przedsiębiorcę – przede wszystkim w zakresie wysokości miesięcznej raty.

Co ważne, leasing daje przewidywalność (zwłaszcza jeśli jest to finansowanie oparte o stałą stopę procentową), pozwalając z góry określić sumaryczny koszt obsługi finansowania i użytkowania pojazdu w działalności.

Sprawdź korzystne oferty leasingu Mazdy

Nie musisz jeździć od salonu do salonu czy umawiać się na rozmowy z doradcami leasingowymi różnych firm, aby znaleźć najlepszą ofertę dla siebie. Zacznij od zajrzenia na stronę iBemo – platformy internetowej, która daje dostęp do ofert leasingu Mazdy prosto od dealerów japońskiej marki z Grupy Bemo.

Na iBemo dopasujesz warunki leasingu do swoich potrzeb, dobierzesz opcje dodatkowe, poznasz wszystkie koszty, a gotową umowę możesz zawrzeć online i odebrać samochód w jednym z kilkunastu salonów Grupy Bemo w Polsce.

Aktualne oferty leasingu Mazdy znajdziesz na stronie https://ibemo.pl/samochody-osobowe/mazda-leasing.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.